Alfa Romeo Tonale

Alfa Romeo jauna vēsturiskā lapa

Nepāarspējama tehnoloģija

Pateicoties nākamās paaudzes programmatūras arhitektūrai, „Tonale” piedāvā visaptverošu tehnoloģisko inovāciju klāstu. Tā ir pirmā elektrificētā „Alfa Romeo” automašīna. Integrēto digitālo pakalpojumu ekosistēma nodrošina vislabāko pieredzi, vadot automašīnu un jau sasniedzot ceļojuma mērķi.

Drošība

Inovatīvas tehnoloģijas maksimālai drošībai

„Tonale” sper nākamo soli cilvēka un mašīnu sinerģijas uzlabošanā, izmantojot jaunākās uzlabotās autovadītāju palīgsistēmas (ADAS), lai sniegtu vēl iespaidīgāku braukšanas pieredzi. Sasniedzot 2. līmeņa autonomo braukšanu, ikviens, kas brauc ar šo automašīnu, var novērtēt sniegto papildu drošību un komfortu.

2. Līmeņa autonomā braukšana

„Alfa Romeo Tonale” piedāvā 2. līmeņa autonomo braukšanu, izmantojot kameru sistēmu, kas uzrauga transportlīdzekļa apkārtni gareniskā virzienā un uz sāniem. Tas ir aprīkots ar funkcijām, kas palīdz saglabāt atbilstošu ātrumu attiecībā uz citiem transportlīdzekļiem un noteiktajiem ātruma ierobežojumiem un tā pozīciju joslas vidusdaļā: inteliģento adaptīvo kruīza kontroli, joslas palīgsistēmu un sastrēgumu palīgsistēmu. Šīs trīs sistēmas palīdz noturēt visdrošāko pozīciju uz ceļa bez lielas autovadītāja iejaukšanās.

Aklo zonu kontrole ar aizmugurējo krustošanās ceļu uzraudzību

Aklo zonu kontroles sistēma braukšanas laikā uzrauga autovadītāja aklās zonas, vizuāli brīdinot autovadītāju sānu spoguļos, ja aklajā zonā atrodas cits transportlīdzeklis. Aizmugurējā ceļa uzraudzības funkcija tiek aktivizēta, kad „Tonale” pārvietojas atpakaļgaitā, lai palīdzētu autovadītājam izbraukt no stāvvietām un citām vietām, kur redzamība ir ierobežota. Tā brīdina autovadītāju, kad transportlīdzeklim no sāniem tuvojas kāds objekts.

360° kamera ar dinamiskām līnijām

Tā 10,25 collu skārienekrānā ar dinamiskiem režģiem parāda visaptverošu skatu apkārt automašīnai. 12 sensori un četras augstas izšķirtspējas kameras, kas novietotas uz priekšējām restēm, atpakaļskata spoguļiem un bagāžas nodalījuma pārsega, atvieglo automašīnas novietošanu stāvvietā un manevru veikšanu šaurās vietās.

Joslas palīgsistēma

Joslas kontroles sistēma kontrolē automašīnas kustības uz sāniem, lai noturētu transportlīdzekli joslā. Tā apvieno joslas pamešanas brīdinājuma sistēmas un joslas saglabāšanas palīgsistēmas funkcijas.

Ceļa zīmju atpazīšana un ISC

Ceļa zīmju atpazīšanas sistēma izmanto transportlīdzeklī uzstādīto kameru, lai atpazītu ceļa zīmes, ziņo par tām displejā un brīdina autovadītāju par braukšanas ātruma ierobežojumu. Inteliģentā ātruma kontroles (ISC) sistēma iesaka vadītājam pielāgot braukšanas ātrumu atbilstoši konstatētajam ierobežojumam. Ja autovadītājs piekrīt, ātrums tiek automātiski pielāgots.

AAB ar neaizsargātu dalībnieku atpazīšanu

Autonomā avārijas bremzēšanas sistēma ar neaizsargātu satiksmes dalībnieku atpazīšanas funkciju ir sistēma, kas izmanto „Tonale” priekšpusē uzstādīto kameru, lai ar vizuāliem un skaņas signāliem brīdinātu autovadītāju par priekšā esošu transportlīdzekli, gājēju vai velosipēdistu. Ja autovadītājs nespēj laicīgi apstāties, transportlīdzeklis autonomi bremzē, lai izvairītos no sadursmes vai mazinātu tās sekas.

Autovadītāja miegainuma atpazīšana

Šī sistēma spēj atpazīt sākotnējās noguruma pazīmes, uzraugot transportlīdzekļa sānu kustības un autovadītāja darbības, lai konstatētu iespējamu nogurumu. Ja tas tiek konstatēts, sistēma atskaņo skaņas signālu un parāda vizuālus brīdinājumus, iesakot autovadītājam apstāties un atpūsties.

Aizmugurējo sēdekļu atgādinājuma brīdinājums

Sistēma spēj konstatēt, ka aizmugurējā sēdeklī atrodas priekšmets, kad katra atslēgas cikla sākumā tiek atvērtas aizmugurējās durvis. Kad automašīna tiek izslēgta, ierīce brīdina un atgādina vadītājam par tur esošo priekšmetu.