Alfa Romeo Logo

Modeļi

Alfa Romeo un jaunais Tonale iezīmē jaunu lappusi autoražotāja vēsturē


Kompaktais premium sporta apvidus auto, kas gaidīts vairāk nekā trīs gadus, ievērojami palielinās konkurenci ar tādiem ražotājiem kā BMW, Audi vai Volvo, norāda Alfa Romeo pārstāvniecības vadītājs Latvijā. Itālijas autoražotāja jaunais modelis Tonale iezīmē pilnīgi jaunu posmu ražotāja darbībās – virzienu pretī elektrifikācijai, kas pilnībā spēkā stāsies jau 2027. gadā, kad tiks ražoti tikai elektriskie automobiļi.

“Šis ir viens no visgaidītajiem modeļiem, kas no jauna apstiprina ražotāja apņemšanos radīt ne tikai ekskluzīvu dizainu un autentisku dvēseli, bet arī divus to variantus – elektrisko un iekšdedzes dzinēju – automašīnās, kas pielāgojušās mūsdienu pasaules vajadzībām,” teic Autobrava pārstāvis Uvis Braunfelds.

Jaunais Tonale modelis oficiāli iepazīstināts šonedēļ un paredzēts, ka Latvijas tirgū tas debitēs rudenī. Šī modeļa nosaukums radies iedvesmojoties no Itālijas kalniem. Pēc šāda paša principa nosaukts arī ražotāja SUV Stelvio, kas ir nedaudz lielāks par Tonale modeli, tāpat kā šī paša nosaukuma kalnu pārejas.

Braunfelds norāda, ka elektrifikācija Alfa Romeo vēsturē iezīmē jaunu posmu, vienlaikus laužot arī sporta automašīnu standartus. Jaunais itāļu autoražotāja modelis ir nedaudz lielāks par dažiem no populārākajiem mazajiem SUV, taču tas aprīkots ar jaunākajām luksusa SUV tehnoloģijām, kas padara braukšanu baudāmāku un atklāj auto ražošanas nozares mūsdienu tehnoloģiskos panākumus.

Dinamiskais Tonale modelis radīts gados jauniem pilsētas iedzīvotājiem, automobiļa ražošanas posmā lielu uzmanību pievēršot sporta automašīnas ražotāja leģendārajām iezīmēm. Tonale aprīkots ar vieglmetāla diskiem, kuri līdzinās 1960. gada klasiskajam Athletic Alfa Romeo. Automašīnas salona ergonomikai veltīta īpaša uzmanība gan no autovadītāja, gan pasažieru perspektīvas. Salonā izmantoti gan alkantaras auduma, gan vegāniskas ādas materiāli.

NFT tehnoloģijas attīstības posma kāpumā, Alfa Romeo ir pirmie pasaulē, kuri radījuši automašīnu ar neaizstājamu NFT žetonu. Blokķēžu žetons saista automašīnu ar digitālu sertifikātu, balstoties uz NFT tehnoloģiju. Pēc klienta piekrišanas šis sertifikāts tiks pastāvīgi atjaunināts ar informāciju par automašīnu, kas darbosies kā sava veida garantija par atbilstošu automobiļa uzturēšanu, tādējādi palielinot atlikušo vērtību.

Radītas trīs dažādas Tonale versijas, divas hibrīda un viena uzlādējama, kuru būs iespējams aprīkot ar divām dažādām modifikācijām – Super un Ti, kas ļaus autovadītājiem personalizēt savus automobiļus un izbaudīt maksimālu komfortu un ekskluzivitāti.

Tonale jaudīgākā, uzlādējamā versija spēj sasniegt pat 275 ZS jaudu. Tā aprīkota ar 1.3 litru benzīna dzinēju un uzlādējamu 15.5 kWh elektrisko motoru, kas uzņem ātrumu no 0 līdz 100 km/h vien 6.2 sekundēs.

Tikmēr Tonale hibrīda modeļi attīsta 130 ZS vai 160 ZS jaudu, tie ir aprīkoti ar četru cilindru 1.5 litru

iekšdedzes dzinēju, kas sapāroti ar septiņu pārnesumu automātisko ātrumkārbu un 15 kW elektrisko motoru, sniedzot maksimālu efektivitāti un zemāku degvielas patēriņu, braucot pa pilsētu vai situācijās, kad nav nepieciešama maksimālā dzinēja jauda.

Tonale uzstādītā modernā programmatūra ir neatņemama uzņēmuma solīto jaunumu daļa, kuru dēļ pat tika aizkavēta modeļa debija tirgū. Modelis ir aprīkots ar visām SUV raksturīgajām iekārtām, tostarp diviem 22,5 collu multimediju ekrāniem ar Apple Car Play un Android Auto atbalstu, kuri regulāri saņem atjauninājumus, un plašu autovadītāju asistentu sistēmu klāstu.

Modeļi aprīkoti ar MacPherson balstiekārtu, modernu bremžu sistēmu, kas nodrošina efektīvu bremzēšanu, un nevainojamu kontroles veiktspēju, pateicoties nākamās paaudzes stūrēšanas mehānismiem un rotācijas indikatoriem.

1280-Dynamic