PIEKRĪTU

NEWS

Global

EXPO MILANO 2015 VER DURVIS KOPĀ AR FCA

31 July 2015

NEWS 3

Rīt Milānā tiek atklāta izstāde Expo 2015. No šodienas līdz 2015. gada 31. oktobrim šajā universālajā izstādē ikviens varēs aplūkot vislabāko, ko izdevies sasniegt tehnoloģiju jomā, lai cilvēkus pietiekamā daudzumā nodrošinātu ar veselīgu un drošu pārtiku, nenodarot kaitējumu mūsu planētai un neizjaucot smalko vides balansu. Šī prestižā pasākuma oficiālie globālie partneri ir Fiat Chrysler Automobiles un CNH Industrial. Viņu centieni atbildīgi vadīt savus uzņēmumus trīs lielākajās kategorijās — autobūve, lauksaimniecība un transports — skaidri parāda, cik ļoti viņiem rūp šī nozīmīgā pasākuma ideāli. Izstādes centrālā tēma „Paēdināt planētu: enerģija dzīvei”, nozīmē izdarīt jēgpilnas izvēles, veicinot ilgtspējīgu dzīvesveidu, izmantojot vismodernākās tehnoloģijas un meklējot līdzsvaru starp resursu pieejamību un to patēriņu. Ilgtspējība ir šī pasākuma vienojošais elements, un FCA vienmēr to ir izvirzījis par vienu no savām galvenajām prioritātēm. Tas īpaši skaidri redzams mūsu piedāvātajās precēs, mūsu izpētes un attīstības aktivitātēs, mūsu ilgtspējīgas mobilitātes iniciatīvās un mūsu investīciju apjomā jaunu, visiem pieejamu un inovatīvu automobiļu izstrādē.
To apliecina videomateriāls, ko esam uzfilmējuši Expo 2015 izstādei un ko iespējams noskatīties, uzklikšķinot uz šīs saites. Tā idejas autori ir profesionāļi no Armando Testa aģentūras. Filmas galvenie varoņi ir dažādu tautību un vecumu cilvēki lauku un pilsētas vidē. Kopā ar viņiem filmā redzami FIAT, Alfa Romeo, Lancia, Jeep un FIAT Professional produkti, kas sniedz maksimālu pārvietošanās brīvību, pilnībā respektējot vidi. Kamēr šie elpu aizraujošie skati seko cits citam, aizkadra balss sarunājas ar mūsu planētu par to, ka dzīve ir ceļojums, ko cilvēce uzsākusi pirms ļoti ilga laika. Tagad vairāk nekā jebkad ir jāturpina iesāktais ceļš, apzinoties, ka ikviens ir atbildīgs par vides aizsardzību. FCA uzņemas saistības vairākās jomās, un šajā videomanifestā ir parādīti daži svarīgi panākumi, ko FCA ir izdevies sasniegt un kas beidzas ar paziņojumu: „Dzīve ir ceļojums, padarīsim to ilgtspējīgu.”
Organizācija Expo Milāna 2015 izmanto FCA autoparku, kas lepojas ar zemu emisijas līmeni un alternatīvās degvielas izvēles iespēju, un pilnībā atbilst priekšstatam par ilgtspējīgu mobilitāti. Mūsu automobiļi tiks izmantoti, lai uz pasākumu vietām nogādātu viesu delegācijas no visas pasaules. Autoparku veido 105 automobiļi, no kuriem 35 jau izmanto Expo 2015 personāls (desmit Fiat 500L Living, četrus Fiat 500L Trekking un divdesmit vienu Fiat 500L Natural Power, kas izmanto metāna gāzi). Pārējie 70 automobiļi tiks piešķirti valstu delegācijām: tostarp piecdesmit Fiat 500L Natural Power, ko arī var darbināt ar biometānu, un desmit elektriskie Fiat 500e, kas tiks izmantoti, lai pārvietotos pa izstādes teritoriju. Seši Jeep Gran Cherokee, divi Lancia Voyager un divi Maserati Quattroporte spēkrati ir oficiālie izstādes spēkrati.
FCA ražo arvien ilgtspējīgākus produktus, bet papildus tam uzņemas saistības, kuru mērķis ir uzlabot dzīvi miljoniem mūsu klientu visā pasaulē, aptuveni 300 tūkstošiem darbinieku un vairāk nekā 3000 piegādātāju.
Šīs iniciatīvas katru gadu precīzi tiek noformulētas FCA ilgtspējības ziņojumā, kas jau desmit gadu garumā atspoguļo grupas sasniegtos rezultātus un nākotnes mērķus. Jaunākajā ziņojumā ir aprakstīts grupas veikums 2014. gadā, kad tika pabeigts 2009. gadā iesāktais FIAT un Crysler apvienošanās process. „Abu grupu apvienošanās mums ir ļāvusi kļūt par septīto lielāko autoražotāju pasaulē, turklāt tādu, kurš ilgtspējību uzskata par vislabāko iespējamo izvēli, izjūtot godu un cieņu par sasniegtajiem rezultātiem”, saka FCA vadītājs Serdžio Marčionne (Sergio Marchionne). Tādu pašu apņemšanos pauž Džons Elkans (John Elkann), FCA priekšsēdētājs: „FCA izveidošana uz visiem laikiem ir mainījusi abu uzņēmumu likteni, bet nav mainījusi mūsu saistības īstenot atbildīgu un ilgtspējīgu attīstību.”
Grupas rezultātus vislabāk var novērtēt, izlasot 2014. gada ilgtspējības ziņojumu. To var atrast, ejot pa šo saiti. Lai uzzinātu par visiem notikumiem, kuros Milānas Expo 2015 ir iesaistīts FCA, varat apmeklēt FCA grupas tīmekļa vietni. Tai var piekļūt, uzspiežot uz šīs saites.

Pieejami risinājumi ikvienam

Ekoloģija un ekonomika iet roku rokā. Un tas nav tikai tāpēc, ka pastāv tieša saikne starp automobiļu emisiju un degvielas patēriņu. FCA grupa uzskata, ka tehnoloģiskajiem risinājumiem, kas varētu samazināt automobiļu ietekmi uz vidi, jābūt pieejamiem vislielākajam cilvēku skaitam, un tikai tad tiem būs taustāms rezultāts. FCA grupā neviens nešaubās par to, ka vismodernākie risinājumi ir jāpadara pieejami ikvienam cilvēkam, lai inovācijas pārvērstos konkrētos ieguvumos videi un klientiem.
FCA vienmēr ir bijis līderis alternatīvas un lētas degvielas attīstīšanā, pieņemot ļoti skaidru stratēģiju, proti, ir jāinvestē tehnoloģiskajos risinājumos, kas ir viegli saprotami, vienkārši lietojami un īsā laikā dod taustāmu labumu. Tieši tāpēc grupa izvēlējās metānu — vistīrāko un ekonomiski visdzīvotspējīgāko šobrīd pieejamo degvielu — kas, pateicoties biometāna ražošanas attīstībai, ir arī atjaunojams energoresurss. Raugoties no well-to-wheel (no degvielas ieguves līdz transportlīdzekļa kustības uzsākšanai) skatupunkta, automobiļi, kas izmanto biometānu, var sasniegt tādu pat emisijas līmeni kā elektromobiļi.
Beidzamo 15 gadu laikā FIAT ir radījis jaunu tirgu, kam tikai pavisam nesen sāk pievienoties citi dalībnieki. Šobrīd FCA ir metāna spēkratu ražošanas līderis Eiropā, un kopš 1997. gada ir pārdevis vairāk nekā 650 000 automobiļu, kas metānu izmanto no paša sākuma. Šodien FCA lepojas ar to, ka var piedāvāt 12 metāna modeļus kā vieglo, tā komerciālo auto segmentā, kas uzņēmumam ļāva saņemt Auto Europe 2014 balvu metāna kategorijā. FCA stratēģija ilgtspējīgas mobilitātes jomā ietver arī citus inovatīvus risinājumus, kas pamatojas uz nākamās paaudzes Multijet un MultiAir tehnoloģijām un uzlabo tradicionālo propulsijas dzinēju (izmanto kā benzīnu, tā dīzeli) efektivitāti un samazina emisiju; infomobilitātes sistēmu UConnectTM ar My:CatTM aplikāciju, kas nodrošina pareizu automobiļa ekspluatāciju; inovatīvo dubultā sajūga automātisko pārnesumkārbu; eco:Drive platformu, kas analizē autovadītāja braukšanas stilu, pamatojoties uz spēkrata savāktajiem datiem, un sniedz individuālus ieteikumus, kā samazināt degvielas patēriņu un emisiju; Start&Stop sistēma, kas samazina emisiju un degvielas patēriņu pilsētas ielās; un visbeidzot kopā ar FIAT un Trenitalia jauna Enjoy ilgtspējīgas mobilitātes jomu Eni’s Car Sharing service.

Pateicoties WMC, arvien ilgtspējīgākas rūpnīcas

2014. gadā FCA ražošanā investēja 3,7 miljardus eiro, no kuriem 2,3 miljardi tika investēti divās visprogresīvākajās un modernākajās FCA rūpnīcās (Pernambuku rūpnīcā Brazīlijā un Melfi rūpnīcā Itālijā), kurās tiks izgatavoti jaunie Jeep Renegade un Fiat 500X.
Viena no grupas prioritātēm ir ieviest tās pasaules klases ražošanas programmu visās FCA rūpnīcās visā pasaulē, kas neapšaubāmi ļaus uzlabot vides aizsardzību, veselību un drošību. WMC ir ļoti rūpīgi izplānots ražošanas process, kas aptver visu organizāciju un visas produkcijas ražošanas un izplatīšanas fāzes un ievieš reālu vides ilgtspējības modeļa attīstību. No 112 ražotnēm, kas ir ieviesušas WMC programmu, 54 ir saņēmušas veiktspējas apbalvojumus: 38 bronzas, 12 sudraba un 4 zelta godalgas. Turklāt laikposmā no 2009.–2014. gadam 389 FCA piegādātājuzņēmumi arī ir ieviesuši WMC metodoloģiju: no tiem 259 atrodas EMEA, 95 — LATAM un 42 — NAFTA zonā.

Dabas resursu aizsardzība

2014. gadā tika uzsākti aptuveni 48 000 projektu, kas bija saistīti ar WMC. Daudzi no tiem par mērķi bija izvirzījuši ietekmes uz vidi samazinājumu, un aptuveni 3700 no šiem projektiem ir panākuši būtisku dabas resursu izmantošanas samazinājumu. Piemēram, 2014. gadā grupa ietaupīja 3,3 miljardus m3 ūdens un samazināja atkritumu apjomu par 65 miljoniem kilogramu. Ir vērts pieminēt, ka 20,4 % no grupas izlietotās elektroenerģijas ražošanas procesa vajadzībām visā pasaulē tiek saražoti no atjaunojamiem resursiem.

Bioloģiskā dažādība un cieņa pret apkārtni

Ilgtspējība nozīmē arī rūpes par bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu rūpnīcu apkārtnē. Ļoti nozīmīgs projekts patlaban tiek īstenots mūsu Pernambuku rūpnīcā Brazīlijā. Lai pasargātu ekosistēmu, it īpaši floru un faunu, FCA nākamo gadu laikā iestādīs vairāk nekā 130 000 koku. Tās būs 250 vietējo koku sugas, kuru kopskaits pārsniedz 600. Līdz šim mēs esam iestādījuši 38 000 koku, un to skaits pakāpeniski pieaugs, pateicoties kokaudzētavai, kas izveidota blakus rūpnīcai. Kokaudzētava spēs piegādāt aptuveni 22 000 jaunu, stādīšanai gatavu koku ik pēc trim mēnešiem. Koku stādīšana tiks uzticēta vietējiem skolēniem viņu mācību ekskursiju laikā rūpnīcā. Tas ir praktisks veids, kā jaunajai paaudzei mācīt, cik nozīmīga ir bioloģiskā daudzveidība un cik svarīgi ir nosargāt dabas mantojumu. Līdzīga iniciatīva tiek īstenota līdzās Veronas rūpnīcai Itālijā, FCA centrālajam birojam ASV, Mičiganā un Indijas FIAPL Rangajonā.

Cilvēku labsajūta un pareizs uzturs

FCA darbinieku veselību un labsajūtu visās savās rūpnīcās uzskata par galveno prioritāti. Uzsāktās sociālās aktivitātes dažādos pasaules reģionos ir šīs iniciatīvas neatņemama sastāvdaļa. 2014. gadā grupa ziedoja 24 miljonus eiro vietējām pašvaldībām.
2012. gadā tika uzsākta „Veselības veicināšanas programma”. Tā sastāv no vairākiem projektiem, kas tiek izstrādāti un attīstīti kā lokāli, tā centralizēti. To mērķis ir uzlabot mūsu darbinieku un viņu ģimeņu fizisko un garīgo labsajūtu, radot izpratni par pareiza uztura nozīmi. Šī programma ir balstīta uz veselības un drošības principiem, ko izstrādājušas nozīmīgākās starptautiskās organizācijas, tostarp Pasaules Veselības organizācija (PVO), Amerikas Darba drošības un veselības pārvalde (OSHA), Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūra (EU-OSHA) un Starptautiskā darba organizācija (ILO).

Prestiži starptautiskie apbalvojumi

Grupas veikumu atbildīgas uzņēmējdarbības vadības modeļa ieviešanā daudzu gadu garumā atzinīgi ir novērtējušas ilgtspējīgas attīstības reitingu aģentūras un organizācijas. Sešu gadu laikā FCA grupa ir saņēmusi augstu novērtējumu dažādos ilgtspējības indeksos. Viens no tiem ir Dow Jones Pasaules ilgtspējības indekss (DJSI), Italy 100 Carbon Disclosure Leadership Index (CDLI) un Italy 100 Carbon Performance Leadership Index (CPLI). Starp daudzām citām FCA grupai piešķirtajām atzinībām īpaši jāpiemin „Zaļā balva 2014”, kas tika piešķirta Pomigliano d’Arco rūpnīcai Itālijā, „AEA vides balva”, kas piešķirta „Árvore da Vida” programmai, ko īstenoja FCA Brazīlija, un „Zelta balva labākajam darba devējam, kas veicina veselīgu dzīvesveidu”, kas pasniegta FCA ASV.

Jaunākais no Alfa Romeo